Skup komputerów od firm

Skup komputerów

Chcesz pozbyć się zużytych komputerów z firmy?
Wybierz ofertę skupu komputerów w MDM Komputery!


Rozwój technologii posuwa się w zaskakującym tempie. Komputery i laptopy, które jeszcze 3-4 lata temu zaskakiwały swoimi parametrami, dziś są już przestarzałe. Coraz częściej się „zawieszają", zaczyna brakować im pamięci do wykonania zaawansowanych operacji, a samo otwarcie jednego pliku niekiedy "trwa wieki". Oczywiście na takim komputerze pracować nie sposób, zwłaszcza gdy jest się pracownikiem dużej firmy, korporacji, gdzie szybkość, efektywność i wydajność ma kluczowe znaczenie dla realizacji zadań.


Z tego powodu co pewien czas w dużych firmach dokonuje się wymiany starych komputerów na urządzenia nowszej generacji. I wówczas pojawia się problem: Co zrobić tą dużą ilością zużytego przestarzałego sprzętu IT? Stare komputery to kłopot szczególnie dla firm, które ze względów bezpieczeństwa oraz przepisów prawnych związanych z ochroną danych osobowych, nie mogą ich wyrzucić po prostu do kosza. Wiadomo. Na dyskach komputerów zawarte są przecież cenne dane, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce. Co robić?


W tej sytuacji najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest oddanie starego sprzętu IT profesjonalistom, czyli firmie oferującej skup komputerów i zużytych monitorów, laptopów czy od firm. Takie rozwiązanie jest zwłaszcza korzystne dla korporacji, dużych i mniejszych firm oraz instytucji, które dokonują cyklicznie wymiany sprzętu IT, w liczbie kilkunastu do nawet kilkuset egzemplarzy.


Ze względu na to, że dyski zawierają wiele poufnych informacji, firma dokonująca skupu sprzętu, najlepiej żeby posiadała w ofercie usługę usuwania danych lub niszczenia dysków. To ważne, ponieważ informacje zawarte na dyskach mają być skasowane w taki sposób, aby nie było możliwości odczytania ich nawet przy wykorzystaniu zaawansowanych technik. Skasowanie danych powinno być potwierdzone specjalnym certyfikatem.


Korzystanie ze skupu komputerów jest nie tylko korzystne finansowo, ale również wygodne. Profesjonalnie działająca firma zajmująca się skupem sprzętu posiada własną flotę transportową, dzięki czemu odbiera zużyty sprzęt od Klienta z każdego zakątka naszego kraju. Nie trzeba martwić się o logistykę — firmę skupująca zajmie się w naszym imieniu — zabierze sprzęt z firmy oraz dokona jego wyceny.


Oczywiście sprzętu IT możemy się pozbyć na wiele sposobów. Oddanie go do skupu jest najbezpieczniejszym i komfortowym rozwiązaniem. Firma pozbywa się kłopotliwego sprzętu i danych, które w innym przypadku mógłby wpaść w niepowołane ręce. Oddając zużyty sprzęt profesjonalistom, unikamy ryzyka kradzieży danych i dbamy o wizerunek i interesy własnej firmy oraz jej klientów.

 

Więcej na www.skupit.pl