DELL Registered Partner Microsoft Authorized Refurbisher AEP
0 szt. = 0,00 zł

Sprzedaż:    tel. kom. 500 056 333 / 62 736 56 36   Serwis:     tel. kom. 884 900 499    więcej »

Niszczenie dysków twardych, płyt CD/DVD i taśm magnetycznych


Bezpieczeństwo danych zapisywanych na nośnikach, takich jak: płyty CD/DVD, dyski twarde czy taśmy magnetyczne ma ogromne znaczenie – szczególnie w odniesieniu do firm. Zgromadzone tam informacje mogą mieć charakter poufny, a dotarcie do nich przez osoby niepowołane może skutkować kradzieżą danych stanowiących tajemnicę firmy. Dane te mogą dotyczyć nie tylko planów marketingowych czy wewnętrznych dokumentów, ale również klientów i kontrahentów, którym – zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych – należy zagwarantować bezpieczeństwo.

 


Czy masz świadomość, że używając opcji "delete" nie pozbywasz się na zawsze danych zapisanych na nośnikach? Skasowane w ten sposób informacje można odzyskać, dlatego koniecznością jest trwałe mechaniczne niszczenie nośników danych.


Dlaczego warto zlecić mechaniczne niszczenie nośników danych?


Istnieje wiele powodów, dla których warto przeprowadzić mechaniczne niszczenie dysków twardych czy niszczenie płyt CD/DVD oraz pozostałych nośników. Jeśli nadal masz wątpliwości i zastanawiasz się, czy w Twojej firmie faktycznie jest to konieczne, dowiedz się, dlaczego należy przeprowadzić taką procedurę.

• Wymagania prawne – istnieje wiele przepisów regulujących sposób postępowania z informacjami zapisanymi na nośnikach danych. Niedostosowanie się do wymogów prawnych najczęściej skutkuje odpowiedzialnością karną lub cywilną z tytułu niedopełnienia obowiązków zabezpieczenia danych.
• Brak gwarancji, że programowe niszczenie dysków twardych faktycznie jest w stanie usunąć całkowicie i bezpowrotnie zapisane dane.
• Płyty CD/DVD służą najczęściej do jednorazowego zapisu danych, których nie można usunąć programowo (logicznie).


Postaw na skuteczne i nieodwracalne niszczenie nośników danych

 

Jeżeli zależy Ci na zabezpieczeniu nieużywanych i niepotrzebnych nośników danych, zdaj się na nasze doświadczenie. Zaufaj specjalistom z MDM Komputery, by trwale usunąć zgromadzone informacje i zapobiec ich dotarciu w niepowołane ręce. Posiadamy nie tylko niezbędną wiedzę oraz umiejętności. Możemy pochwalić się certyfikatami ISO:
PN-EN ISO 9001:2009 w zakresie bezpiecznego kasowania danych z dysków twardych
PN-ISO/IEC 27001:2014 w zakresie bezpiecznego kasowania danych z dysków twardych.

 

ISO 9001     ISO 27001


Gwarantujemy przy tym bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa nośników danych zgodnie z przepisami (norma DIN 66399):
T1 – podstawowa ochrona danych w przypadku magnetycznych nośników danych, takich jak: dyskietki, karty magnetyczne z paskiem identyfikacyjnym
E2 – duży stopień tajności w przypadku elektronicznych nośników danych, takich jak: pamięć USB, półprzewodnikowe dyski twarde, karty pamięci w kamerach cyfrowych, karty chipowe,
H3 – bardzo wysoki poziom ochrony w przypadku dysków twardych z magnetycznymi nośnikami danych.


Wybierając nasze usługi masz pewność bezpieczeństwa kasowania danych. Cały proces odbywa się za pomocą zaawansowanej maszyny HSM Powerline HDS 150 - 40mm – niszczarki dysków twardych, która niszczy cyfrowe nośniki w sposób bezpieczny, ekonomiczny i niezwykle skuteczny. A to wszystko zgodnie z procedurami ochrony danych.


Ty decydujesz, gdzie zniszczymy nośniki danych


Jeśli chodzi o mechaniczne niszczenie nośników danych, nasza oferta jest elastycznie dopasowana do Twoich potrzeb. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom, proponując:
niszczenie dysków twardych, niszczenie płyt CD / DVD czy taśm magnetycznych pod wskazanym adresem, np. w siedzibie Twojej firmy
• niszczenie nośników danych w siedzibie MDM Komputery – w specjalnym pomieszczeniu, które jest monitorowane w celu zachowania wymaganych procedur w zakresie bezpieczeństwa.


W każdej z powyższych opcji, otrzymujesz pełną dokumentację z przebiegu niszczenia nośników danych.


Jak wygląda współpraca z nami?


Współpraca z nami to kilka prostych kroków, dzięki którym nośniki danych zawierające poufne dane zostaną trwale zniszczone.
1. Umawiasz się z nami na konkretny termin – przyjeżdżamy pod wskazany przez Ciebie adres i tam niszczymy nośniki lub zabieramy je do siebie.
2. Po zakończeniu procesu niszczenia, otrzymujesz pełną dokumentację – certyfikat potwierdzający zniszczenie nośników zgodnie z obowiązującymi przepisami.
3. Po zniszczeniu, powstałe odpady przekazywane są do utylizacji (jako sprzęt elektroniczny) – Tobie dostarczamy odpowiednią kartę przekazania odpadu.


• Chcesz wyeliminować koszty związane z zakupem sprzętu zapewniającego profesjonalne niszczenie dysków twardych i innych nośników?
• Chcesz zaoszczędzić czas swój i swoich pracowników?
• Zależy Ci na zbudowaniu lepszej wiarygodności oraz dobrego imienia firmy?
• Chcesz zapobiec utracie danych, które mogą dostać się w ręce Twoich konkurentów?

 


Jeśli odpowiedź choć na jedno pytanie brzmi "TAK", skontaktuj się z nami już teraz.
Zadzwoń i zapytaj naszych konsultantów o szczegóły współpracy.
Gwarantujemy elastyczne warunki współpracy, dając możliwość negocjacji cen.


telefon  791 807 008