DELL Registered Partner Microsoft Authorized Refurbisher AEP
0 szt. = 0,00 zł

Infolinia:    tel. 801 011 625  /  62 597 60 12     tel. kom. 500 056 333   więcej »

Bezpieczne kasowanie danych - jak bardzo jest ważne w firmach


Chcemy wymienić, sprzedać lub oddać komputer firmowy? Pomyślmy o bezpiecznym wykasowaniu wszystkich danych z dysku.


W wielu firmach cyklicznie wymienia się zużyty sprzęt IT na nowy. Przed wymianą — bez względu na to, czy oddajemy komputery i laptopy do skupu IT, czy sprzedajemy — musimy dokładnie wyczyścić dysk komputera. Niedopatrzenie w tej kwestii może dla nas i naszej firmy wiązać się z poważnym konsekwencjami i ryzykiem.


Dlaczego dane znajdujące się na firmowych nośnikach cyfrowych należy niszczyć? O konieczności kasowania wszystkich informacji znajdujących się na dyskach komputerów i laptopów nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Zabezpieczamy się w ten sposób przed przedostaniem się poufnych informacji firmowych w ręce osób do tego nieuprawnionych, a w szczególności naszym konkurentów. Żadna firma nie chciałabym, aby tajne informacje dotyczące np. kontrahentów, warunków kontaktów czy po prostu treści maili firmowych trafiły do osób trzecich. Usuwanie danych ważne jest z powodów wizerunkowych — zapobiega utracie wiarygodności czy dobrego imienia. I na koniec - czyśćmy dyski ze względu na wymogi prawne. Nakaz kasowania całościowego danych na firmy oraz instytucji nakłada m.in. ustawa o ochronie danych osobowych, oraz szereg innych rozporządzeń, regulacji i przepisów polskich i unijnych. Niedopilnowanie tego obowiązku w większości przypadków kończy się sankcjami i karami.


Jak wymazać dane z komputera? Okazuje się, że nie jest to taka prosta sprawa. Bardziej świadomi użytkownicy komputerów zdają sobie sprawę z tego, że "domowe" metody są tutaj bezużyteczne. Nie wystarczy wcisnąć DELETE, nie pomoże również formatowanie dysku. Dane w ten sposób "usunięte" nadal pozostają na dysku komputera i mogą zostać odczytane. Skuteczne wymazanie danych, w sposób uniemożliwiający ich odtworzenie, możliwe jest tylko i wyłącznie przez odpowiednie, specjalistyczne oprogramowanie takie jak np. produkty firmy Blancco.


Bez względu na to, w jaki sposób pozbywamy się komputera — dajemy go do utylizacji, skupu IT lub chcemy odsprzedać pracownikowi — zawsze zadbajmy o bezpieczne usunięcie wszystkich danych. W żadnym wypadku nie róbmy tego sami. Trwałe i całkowite skasowanie danych z komputera najlepiej powierzyć specjalistom, którzy zadbają o to, żeby informacja zawarte na starych dyskach w przyszłości nie trafiły w niepowołane ręce.

 

Więcej na www.skupit.pl

Płatności obsługuje
PayUBanki
Wyszukiwarka:
MDM Komputery

ul. Staroprzygodzka 135
63-400 Ostrów Wielkopolski

czynne: pn - pt   800 - 1600

801 011 625  ,  62 597 60 12
500 056 333
Nasze certyfikaty: DELL Registered Partner Microsoft Authorized Refurbisher MDM Komputery - Microsoft Authorized Education Reseller ISO 9001ISO 27001
Sprzedajemy produkty marek: DELLHPIBM, LenovoFujitsu SiemensAlienwareNVIDIASamsungTP-Link
Projekt i wykonanie inDream
© 1999 - 2019  MDM Komputery. Wszelkie prawa zastrzeżone | Mapa strony